Årsmøde og generalforsamling i Dansk Selskab for Pædiatrisk Fysioterapi 2026

Dansk Selskab for Pædiatrisk Fysioterapi inviterer til årets faglige højdepunkt – Årsmødet 2026.

Sted: Odense Mødecenter Buchwaldsgade 48, 5000 Odense C
Dato: 12. marts 2026
Tidspunkt: Kl. 8:30
Pris: Medlem af DSPF: 650 kr. Ikke medlem af DSPF: 1250 kr
Tilmeldingsfrist: 24. februar 2026

Dagen byder på et inspirerende program med faglige oplæg, ny viden fra praksis og forskning samt mulighed for dialog og sparring med kolleger fra hele landet.

Som altid bliver det en dag med fokus på det, der driver os som børne- og pædiatriske fysioterapeuter: barnets udvikling, bevægelse og trivsel.

Midt på dagen afholder DSPF den årlige generalforsamling, hvor bestyrelsen fortæller om foreningens aktiviteter, og hvor der samtidig afholdes valg til bestyrelsen. Det giver dig en unik mulighed for at komme helt ind i maskinrummet og være med til at præge udviklingen inden for pædiatrisk fysioterapi i Danmark

Vi arbejder i øjeblikket på at få de sidste detaljer i programmet helt på plads – men du kan allerede nu glæde dig til et spændende og alsidigt program, hvor både praksisnær fysioterapi, tværfagligt samarbejde og nye perspektiver på pædiatrisk fysioterapi er i centrum.

Kom og få ny inspiration, faglig fordybelse og mulighed for at møde dine fagfæller.